Co připravujeme

Svátek Svatého Valentýna

Ať už patříte mezi milovníky tohoto svátku, nebo naopak mezi jeho odpůrce, nenechte si ujít naše Valentýnské menu.

 

RYBÍ DEGUSTAČNÍ MENU

V pátek 22.12 nabízíme rybí degustační menu. Menu je podmíněno předchozí rezervací.

Rybí ceviche
Rybí tartar a bernská omáčka
Krémová rybí polévka, mořské řasy a kaviár
Sumec v solné krustě a máslová omáčka z červeného vína
Colonel sorbet
Hovězí svíčková v krustě z listového těsta
Vlažná čokoládová pěna

Cena za osobu 990,-

 

ZVĚŘINOVÝ VÍKEND

V naší kuchyni právě probíhají přípravy na další víkendové speciality. Ve dnech od 24. listopadu se můžete těšit na zvěřinové menu. Jelikož zvěřina neodmyslitelně do restaurace Pod lesem patří, připravili jsme, pro Vás, čtyřchodové zvěřinové menu. Můžete se těšit na delikatesy jako je T-bone steak z divočáka, domácí zvěřinovou terinku, čokoládovo-oříškový dortík s krémem Foie Gras a další dobroty.

 

Beaujolais Nouveau 2017

Ochutnávka Svatomartinského vína je pomalu za námi a máme před sebou další mladé víno. Tentokráte v té nejznámější podobě. Tentokrát ale ochutnáme, kromě francouzského Beaujolais i mladé víno z Itálie a Španělska.

Degustační menu

Macon Vilages Beaujolais Nouveau Blanc, Chateau de Chatelard
/ Zauzený candát, limetky /

Beaujolais Nouveau Rose, Pardon et Fils
/ Telecí tatarák, telecí pečeně, domácí remuláda /

Novello Di Toscana L´Allegro IGT, Azienda Uggiano
/ Úhoř na víně, bramborové pyré /

Beaujolais Vilages Nouveau, Pardon et Fils
/ Hovězí steak, podzimní zelenina, grenaile, kozí sýr /

Beaujolais Vilages Nouveau, Nefiltr, Chateau de Chatelard
/ Domácí jehněčí šunka, lanýžová polenta /

Care Nouveau, Bodegas Aňadas
/ Čokoládová majonéza, černý rybíz, kaštany /

Cena za degustační menu s vínem je 990,- Kč

 

Svatomartinská husa

Už se stalo tradicí, že na svátek Martina máme možnost ochutnat první vína z daného roku. Nejinak je tomu i letos, a proto si Vás dovolujeme pozvat na malou degustaci doplněnou tradiční husou.

 

Mořský ďas

Pro následující dny jsme si pro Vás připravili lahůdku v podobě filátka z Mořského ďasa. Neváhejte ochutnat tuto skvělou bílou rybu, která je navíc zcela bez kostí.

 

Uzavřená společnost 15.7.2017

Vážení hosté, dovolujeme si Vás upozornit, že v sobotu 15.7. bude restaurace Pod lesem pro veřejnost uzavřená z důvodu konání soukromé akce. V neděli je opět otevřeno dle normální provozní doby. Děkujeme za pochopení.

 

Koňak (cognac) je nejznámějším typem brandy. Proto, aby se mohla pálenka nazývat koňak, musí splňovat přísná kritéria, které ustanovilo BNIC (Bureau National Interprofessionel du cognac).Musí pocházet z okolí města Cognac v západní Franci, musí být vyrobena nejméně z 90% z bílého vína odrůd Ugni Blanc, Folle Blanche nebo Colombard, musí zrát v dubových sudech nejméně 2 roky a mnoho dalších věcí, které se dozvíte na naší další degustaci zaměřenou právě na cognac tentokráte od značky Godet.

Značka Godet byla založena roku 1782, ale její historie sahá až do r. 1550, kdy se v La Rochelle usadil původem nizozemský obchodník Bonaventure Godet a začal obchodovat s vínem a solí. Roku 1730 jeho potomek Augustin Godet začal vyvážel koňak do Anglie a Nizozemí. Společnost zůstala v rukou rodiny dodnes, současný majitel Jean Jacques Godet je osmou generací Godetů.

Degustací nás 30. března provede Brand Ambassador Cognac Godet Zdeněk Zajíc, který nám představí několik vzorků této značky. Šéfkuchař restaurace Pod lesem Libor Krušinský opět doplní vzorky specialitami ze své kuchyně.

Cena za degustaci pití a jídla je 790,- Kč za osobu.
Pro velký zájem je nutno vytvořit si rezervaci.

Přijďte si, po vánočním shonu, odpočinout do Restaurace Pod lesem. Na svátek Svatého Štěpána máme po prvních dvou vánočních svátcích opět otevřeno a připravili jsme si pro Vás, kromě stále nabídky, Svatoštěpánské menu.

Svatoštěpánské menu

Silný vývar z hovězí oháňky s masem zeleninou a fritátovými nudlemi z pohankové mouky

Kachní stehno, confit z bílého zelí a tradiční bramborové drbáky

Karamelizovaná jablka s kapkou calvadosu, citrónovým krémem a domácí vanilkovou zmrzlinou

Cena za celé menu je 490,- Kč

Jelikož je kapacita restaurace omezená, doporučujeme udělat si rezervaci na čísle 774 986 072.
Těšíme se na Vás

Rok utekl jako voda a je zde opět jeden z nejznámějších vinařských svátku. Ochutnávka vín nového ročníku ´´ Beaujolais nouveau ´´. Každý rok patří třetí čtvrtek v listopadu ochutnávce nových mladých vín z nejjižnějí položené vinařské oblasti v Burgundsku.
My jsme si připravili na 17.11. degustaci vín Beaujolais nouveau doplněnou o občerstvení připravené šéfkuchařem Liborem Krušinským. Degustací Vás provede zkušený sommelier Marcel Láznička.

Když slunce dosáhne na obloze svého vrcholu a jeho paprsky dopadají kolmo na obratník Raka, nastává letní slunovrat. Tímto dnem startuje na severní polokouli astronomické léto. A my jsme se rozhodli oslavit příchod léta u grilu a dobrého pití. 24.-26.6. v restauraci Pod lesem. Těšíme se na Vás.

Konečně začala houbová sezona a i my jsme v místních lesích nasbírali pěknou úrodu. Proto jsme pro Vás připravili víkend ve znamení hub. Přijďte o víkendu ochutnat lahůdky světové gastronomie společně s hřiby ze zdejších lesů.

Počasí na víkendové dny 10.6-11.6. sice trošičku zlobí, ale to nám nebrání připravit opět speciální víkendovou nabídku. Přijďte si pochutnat na skvělém Gazpachiu s pečenými krevetami, grilované chobotnici a jiných delikatesách. Těšíme se.

Podařilo se nám konečně připravit nabídku i pro ciklisty a výletníky. Naší stálou nabídku jsme o víkendech doplnili o grilované dobroty přímo na přední terase. K tomu jsme azčli dělat domácí dorty. Tak neváhejte a přijďte ochutat.

Po době, již jsme věnovali typicky jarním plodinám se opět vracíme k návštěvě jednoho z Francouzských regionu. Rozhodli jsme se pro Burgundsko, jež je známo nejen skvělým vínem, ale i skvělou kuchyní. Nechte se zlákat k návštěvě regionu, který je znám už od 5. století a jemuž vévodí město Dijon. Přijďte ochutnat Francii o víkendu 4.6. – 5.6.

Na víkend 28.5. – 29.5. jsme pro Vás připravili trošku české klasiky. Přijďte ochutnat luxusní svíčkovou na smetaně, nebo tradiční knedlíčkovou polévku. Jelikož je už poměrně dost míst rezervováno, doporučujeme udělat si rezervaci.

Přijďte ochutnat lahůdku v podobě prvních letošních smržů nazbíraných v okolních lesích. O víkendu 30.4.-1.5. jsme připravili jehněčí hřebínek se smžovou omáčkou.

16.4. – 17.4.Exkluzívně tento víkend. Speciální nabídka pro všechny milovníky ryb. Přijďte ochutnat lahůdku v podobě ryby Lota Lota ( Mník jednovousý ), pečená rybí jatýrka či čerstvý kaviár. Vše dnes vyloveno, takže absolutně čerstvé. Doporučujeme udělat si rezervaci.

7.4.2016 od 19:00 hodin proběhne v naší restauraci řízená degustace světových rumů. Večerem nás provede Brand Ambassador rumů Zacapa a vše bude doplněno občerstvením ladícím s předváděnými rumy. Rezervace nutná.

Je již tradicí v zemích českých že se slaví svátek Josefa více než svátky ostatní. I u nás budeme o víkendu 19.3.-20.3. tento svátek slavit. Kromě dobrého jídla nabídneme i světovou premiéru. Josefský kroužkovaný polotmavý ležák. Srdečně Vás zveme k ochutnávce.

25.3.-28.3.2016 Společně se svátkem velikonoc jsme připravili grilováni na naší terase. V sobotu 26.3. budeme grilovat jehněčí maso, které bude součástí velikonočního menu. Přijďte si užít první jarní grilování v naší restauraci.

11.3.-13.3.2016 Připravili jsme pro Vás návštěvu dalšího z francouzských regionu. Tentokrát Lorraine. Lotrinsko je jediným francouzským regionem, který sousedí se třemi státy: Belgií, Lucemburskem a Německem. Hraničí také s francouzskými regiony Franche-Comté, Alsasko a Champagne-Ardenne. Toto jeho strategické umístění učinilo z Lotrinska křižovatku čtyř národů a způsobilo, že hrálo významnou roli v evropské historii. A neméně významnou roli hraje tento region i na poli kulinářském. Šéfkuchař naší restaurace, Libor Krušinský Vám předvede, že Lotrinsko není jen quiche lorraine, ale i spousta dalších specialit.

4.3. – 6.3.2016 Přijměte pozvání k návštěvě regionu, kde se snoubí kulinářské zvyklosti Švýcarska, Německa a Francie. Alsasko je sice nejmenším Francouzským regionem, ale díky své poloze může nabídnout skvělé gastronomické zážitky.

26.2.-28.2.2016 Île-de-France, tedy Francouzský ostrov je další z 18 regionů Francie, který si Vám dovolujeme představit z gastronomického pohledu. Dříve Région Parisienne dnes už nezahrnuje jenom Paříž, ale i široké okolí. Historicky je toto území vlastním jádrem Francie, neboť právě zde se nacházela původně malá doména francouzských králů z rodu Kapetovců. Co se týče gastronomie, je tento region tak bohatý a multikulturní, že bychom o něm mohli povídat hodiny. My jsme připravili jen střípky z bohaté palety chutí, o které se s Vámi chceme podělit.

O víkendu 20.2.-21.2 Vás zveme k výletu na jihozápad Francie. Zde se setkávají dva významné regiony a to Languedoc-Roussillon-Midi-Pyrénées a Akvitánie-Limousin-Poitou-Charentes. Krom jedné z nejznámějších vinařských oblastí na světě, Bordeaux, zde můžete nalézt jedno z hlavních evropských center leteckého a kosmického průmyslu a samozřejmě mnoho historických objektů a míst. My Vám nabídneme typická jídla a vína pro tuto část úžasné Francie. Máte možnost ochutnat gratinovaný krém foie grass, konfitované kachní stehno či typické palačinky s Armagnacem. Těšíme se na Vaší návštěvu. Doporučujeme si udělat rezervaci.

Blíže se Svatý Valentýn a i v naši restauraci připravujeme menu nejen pro zamilované. Přijďte ochutnat skleničku růžového sektu, steak pro dva či čokoládové Creme Brulée se zmrzlinou z růží. Valentýnské menu nabízíme 13.2. – 14.2. Doporučujeme si udělat rezervaci.

Na první únorový víkend jsme pro Vás připravili návštěvu dalšího z Francouzských regionu. Tentokráte jsme se zaměřili na nádherné, historické město Lyon a jeho okolí. Přijďte vyzkoušet jak obědvají obyvatele Lyonu. Srdečně Vás zveme.

9.1.2016 Počínaje dnešním dnem jsme pro Vás připravili nový jídelní lístek se zimní tématikou. Příjďte ochutnat. Těšíme se na Vás.

24.12. 25.12. a 26.12 Máme zavřeno, přejeme krásné prožití vánočních svátků a 27.12. s e na Vás opět těšíme ….
Restaurace Pod Lesem

10.9.2015
Pro naše věrné hosty nabízíme předplacené karty, díky kterým je možné získat slevu až 20%!!! Bližší informace u obsluhy či emailem nebo telefonem.

p.s.:
Napište nám s nápady, co byste rádi, abychom nabídli.
Rádi se necháme inspirovat. Nápady, které zrealizujeme, oceníme. 🙂

Chcete být informováni o našich novinkách a akcích?


X
Odběr novinek